O nás

Grécka fabrika Iconotechniki začala vytvárať diela náboženského umenia, kópie byzantských ikon, pred takmer 50 rokmi, s ohľadom na tradičné techniky prípravy dreva a plátna (canvas). Aby to splnila, zabezpečila, že v jej dielňach pracovali od prvopočiatku poprední maliari a remeselníci so skúsenosťami s byzantskou ikonografiou. Ikony sú dodávané len vtedy, keď sú okrem svojej umeleckej dokonalosti v súlade s kresťanskou náukou, ktorú po toľké stáročia vyjadrujú maliari, mnísi a laici svojimi maliarskymi štetcami, farbami a štýlom zobrazovaných svätých.

Ikony svätých, mučeníkov a apoštolov po stáročiach opäť vznikajú v dielňach fabriky, čím im opäť dávajú život, ale zároveň poskytujú príležitosť doručiť ich veriacim na celom svete.

Zákazníci pochádzajúci z celej planéty - z Európy, Ameriky, Ázie, Austrálie, Blízkeho Východu i zo všetkých veľkých náboženských centier - sú vlastníkmi ručne vyrábaných ikon vysokej historickej a náboženskej hodnoty, kvality a technickej dokonalosti.

Každá vyrobená ikona, od najmenšej po najväčšiu, je zabalená v škatuľke, ktorá bola špeciálne vyrobená pre jej veľkosť. Luxusné boxy, ktoré obklopujú obraz, dotvárajú jeho prítomnosť a menia ho na hodnotný darček, a to v súlade obsahu a prezentácie.