Nová kolekcia kresťanských ikon

Jedinečná kolekcia kresťanských ikon a krížov

Po siedmych úspešných rokoch pôsobenia nebonazemi.sk nielen na slovenskom trhu sa spoločnosť LE SOLEIL, s. r. o. stala stredoeurópskym obchodným zástupcom spoločnosti Iconotechniki, najväčšieho gréckeho producenta exkluzívnych kresťanských ikon. Každá ikona je v súlade s kresťanskou náukou a vyznačuje sa kvalitným umeleckým spracovaním.

VIAC

Obľúbené ikony

Dlhodobo najobľúbenejšími kresťanskými ikonami z našej ponuky je ikona Kristus Pantokrátor a ikona Matka ustavičnej pomoci spoločne s rozličnými modelmi gréckej ikony Svätej Rodiny. Každá ikona má svoje balenie a môže slúžiť ako hodnotný darček.

Kristus Pantokrátor

Kristus Pantokrátor

od 264,00€
bez DPH: od 220,00€
Matka ustavičnej pomoci

Matka ustavičnej pomoci

492,00€
bez DPH: 410,00€
Svadobný dar - Svätá rodina

Svadobný dar - Svätá rodina

396,00€
bez DPH: 330,00€
Strom života

Strom života

od 720,00€
bez DPH: od 600,00€

Najnovšie ikony

Bohatú ponuku ikon z našej produkcie neustále rozširujeme o nové ikony Ježiša Krista, Panny Márie, anjelov a kresťanských svätcov. Ikony sú vyrábané z dreva s použitím striebra, zlata a polodrahokamov.

Zlatá Biblia

Zlatá Biblia

780,00€
bez DPH: 650,00€
Božie Milosrdenstvo

Božie Milosrdenstvo

od 60,00€
bez DPH: od 50,00€
Svätý Ján Pavol II

Svätý Ján Pavol II

od 54,00€
bez DPH: od 45,00€
Panna Mária Trnavská

Panna Mária Trnavská

od 54,00€
bez DPH: od 45,00€
sastinska ikony

Ikony s vyobrazením šaštínskej sochy Sedembolestnej Panny Márie, Patrónky Slovenska,
sú exkluzívne dostupné v Informačnom centre Baziliky v Šaštíne v pracovných dňoch medzi 9.00 - 12.00 hod.

Tel.: +421 34 6542 111, +421 903 160 904
E-mail: pute@bazilika.sk

Výroba novej ikony a veľkoobchod.

shop owner logo

LE SOLEIL, s. r. o.

pôsobí na Slovensku od roku 2013. Ponúka svoje služby v oblasti školení protokolu, prípravy podujatí a eventov, ako aj výroby a dodania umeleckých produktov knižnej väzby i exkluzívnej korešpondencie prevažne z ručne robeného papiera s aplikáciou špičkových tlačových techník. V roku 2016 rozšírila spoločnosť svoje portfólio aj o ponuku exkluzívnych ikon a devocionálií.

lesoleil.sk

Ako nakupovať?

Informácie o spôsobe objednávania, tovaru, vybavovania a dodania objednávok, Informácie o spôsobe platby, poštovné ... nájdete vo Všeobecných obchodných podmienkach.

VIAC

Ikona (pôvodom z gréckeho slovka εικων [eikón] – obraz) je sakrálny obraz, najčastejšie namaľovaný, resp. písaný na dreve.

Kolískou ikonografie je byzantská kultúra. Kresťanské ikony zobrazujú postavy svätých, scény z ich života a rozličné biblické motívy. I keď je ikona charakteristická pre východné kresťanstvo – teda predovšetkým pre pravoslávne a gréckokatolícke kresťanské chrámy (nazývané správne „cerkvi“), úcta k ikonám sa rýchlo rozšírila do celého kresťanského sveta tak u predstaviteľov východného obradu, ako aj u veriacich rímskokatolíckej cirkvi, teda v ríte latinskom.

Ikona sa vytvára špecifickou maliarskou technikou a je vyjadrením symbolického stvárnenia sveta, ktoré nás spája so svetom neviditeľným. Umelec, ktorý ikonu vytvára, ju neopatruje svojím autorským podpisom. Ikonu totiž vytvára v modlitbe a pevnej viere, že pri svojej práci je inšpirovaný a vedený Duchom Svätým. Ikona sa „nemaľuje“ ale píše. Zobrazuje totiž Sväté Písmo v obraze, a tak ako bolo písané Sväté Písmo, ikonopisci píšu ikony.